علی منصوریان

حرف دل با استقلالی ها

 

به نام خداوند بخشاینده و مهربان

 

 

هیچگاه فکر آن را هم نمی کردم که روزی حرف های دلم را برای هواداران استقلال اینگونه به نگارش در آورم. چون بیان آن برایم یکی از سخت ترین کارهای دنیاست. لذا دست به قلم شدم تا با نگارش حرف های دلم از سختی بیان آن بکاهم.

 

هواداران عزیز استقلال به جرات می گویم که هیچگاه در طول سال های زندگی ورزشی ام فکر آن را هم نمی کردم که روزی مجبور باشم در مقابل تیمی که عشق به فوتبال را در سن هفت سالگی با آن شناختم و هوادار بودن را به عشق ورزیدن به رنگ آن تجربه کردم قرار گیرم. اما چرخه فوتبال ما را به سوئی برده که امروز قرار است با توجه به رعایت قوانین حرفه ای فوتبال برای اولین بار چنین اتفاقی را در زندگی ام تجربه کنم.

 

هواداران عزیز استقلال، من علیرضا منصوریان، این فرزند مکتب استقلال برای اولین بار در سال 1356 معنی علاقمندی به فوتبال را درک کردم و همان زمان رنگ زیبا و آسمانی آبی را برای هواداری انتخاب کردم و افتخار می کنم که تا همین امروز این عشق به رنگ آبی هر روز تند تر از روز قبل در رگ هایم جریان داشته. از روزی هم که خودم پا به توپ شدم، رسیدن به پیراهن مقدس استقلال کعبه آمالی بود برای من. با خواست و کمک خدا، همت و پشتکار خودم و پشتیبانی و حمایت های خانواده عزیزم سرانجام در سال 1373 رویای دوران کودکی ام به واقعیت پیوست و من رسما شدم یک استقلالی متعصب. از سال 73 تیمی را که در دوران کودکی، نوجوانی و جوانی همراه با شما هواداران عزیز از روی سکوهای ورزشگاه های شهید شیرودی و آزادی برای آن فریاد می زدم و با پیروزی های آن شاد می شدم و با شکست های آن می گریستم، به عنوان سربازش و با پیراهن مقدسش به میدان می رفتم و به نحوی دیگر برای سربلندی و اعتلای آن تلاش کردم. تلاشی صادقانه با این امید که تو هوادار گرامی، وجدان و خدایم از من راضی باشند و یقین دارم که در انتخاب این هدف بزرگ و راه رسیدن آن مرتکب اشتباه نشدم. چرا که در این مقطع این سعادت را دارم که بعد از سال های زیاد تلاش با پیراهن استقلال این چنین مورد اقبال هوادار عزیز استقلال که مالکان و صاحبان اصلی باشگاه استقلال هستند قرار داشته باشم.

 

اگر علیرضا منصوریان فوتبالیست بزرگی شد، اگر به فوتبال اروپا راه یافت، اگر به تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران رسید و تحت لوای پرچم سه رنگ و مقدس این کشور برای تیم ملی بازی کرد، اگر در سال 88 و بلافاصله بعد از آویختن کفش ها به جرگه سرمربیان لیگ برتری پیوست، اگر به دستیاری سرمربی تیم ملی فوتبال کشور عزیزمان رسید، اگر سرمربی تیم ملی فوتبال امید (المپیک) کشورمان شد، اگر به عنوان یک دستیار بار دیگر به تیم ملی بزرگسالان ملحق شد و اگر هم اینک نیز در لیگ برتر کشورمان به عنوان سرمربی کار می کند، همه و همه از برکات حضور در استقلال عزیز و حمایت های بی شائبه شما هواداران عزیز است و صادقانه می گویم که همه زندگی ورزشی ام را بعد از خدا از استقلال دارم.

 

هوادار عزیزی که روی سخنم با توست و تا ابد نیز پشتم در فوتبال گرم به توست، متاسفانه امروز که با جبر حاکم بر فوتبال می باید برابر استقلال عزیز به یک رقابت سالم ورزشی بپردازم، با این سئوال مواجه شدم که آیا برابر استقلال بر روی نیمکت قرار خواهم گرفت یا خیر. گرچه تمایل قلبی برای نشستن بر روی نیمکت در این رقابت سالم ورزشی ندارم، اما با توجه به اینکه روح ورزش، سلامت کاری و اخلاقی و پایبند بودن به تعهدات را می طلبد و فلسفه ورزش همانا جوانمردی و پاکدامنی می باشد و با توجه به این که اینجانب نیز در مکتب استقلال رشد کرده و بزرگ شدم و در همین مکتب آموخته هائی دارم که تا پایان عمر نیز بدان پایبند خواهم بود و همین آموخته ها ست که پایبندی به هرگونه تعهد، قول و قرار و قرارداد را در سرلوحه تمام رفتار ها قرار می دهد.

 

قصد از نوشتن تمامی این مقدمات این بود که می خواستم ضمن تشکر از همه عزیزانی که درتمام این سال های حضورم در استقلال در کسوت هوادار، مدیر باشگاه، مربی، همبازیان عزیزم, پزشکان و تدارکات و هر عزیز دیگری که سهمی در رشد اینجانب در فوتبال و به ویژه در استقلال داشته و همه تاریخ سازان استقلال کسب اجازه کرده و به منظور پایمال نشدن حق و حقوق باشگاه فرهنگی ورزشی نفت، باشگاهی که با اعتماد به اینجانب، فضائی جدید و متفاوت در عرصه مربیگری بنده ایجاد نموده و به همین دلیل تا آخرین روز حضورم در عرصه ورزش مدیون این باشگاه محترم و تمامی پیش کسوتان تاریخ آن خواهم بود و تا مادامی که در خدمت این باشگاه هستم هرگز ادبیات حرفه ای و اخلاقی تمام اعضای محترم باشگاه را فراموش نخواهم کرد، باشگاهی که برای حمایت از جوانان ورزشکار سرمایه گذاری خوبی نموده و در راستای اعتماد به نسل جدید و جوان مربیان نیز پیشگام بوده، مدیریت و هیات امنای محترم این باشگاه و البته بازیکنان جوان و عزیزم، در این مسابقه صرفا ورزشی و البته سالم به تعهداتی که باشگاه نفت داشته پایبند بوده و صرفا در راستای حضور در یک رقابت سالم ورزشی همکاران و بازیکنان جوانم را در این بازی نیز همراهی نموده با این امید که هواداران عزیز استقلال از این حیث بنده را مورد عفو خود قرار دهند.

 

در خاتمه نیز صادقانه دعای خیر شما هواداران عزیز استقلال را طلب کرده و با ذکر این نکته که شعار "خدا – خانواده – استقلال" در قلب من نقش بسته، بار دیگر از محضر بزرگوارتان برای این انتخاب حرفه ای بر سر این دو راهی طلب رخصت کرده و برای تان سلامتی، تندرستی و دلی شاد را آرزو می کنم.

 

علیرضا منصوریان

 

هجدهم شهریور ماه یک هزار و سیصد و نود و سه

 

 

فدایی داری داش علی منصـــــــور....قلب

اونایی که باید از تو یاد بگیرن، کــاش یاد بگیـــرن.... 

 


/ 27 نظر / 37 بازدید
نمایش نظرات قبلی
لاله

باعرض معذرت از حدیث عزیزم و بقیه دوستان در جواب جنابی که پاشو گذاشته رو گاز باید بگم تو اول برو ببین حدیث امیری کیه و چه سوابقی تو هواداری داره و اخلاق و ادب تو فضا مجازی داره بعد بیا اینجا حرف مفت بلغور کن بی شخصیت !البته از نوچه های اون آقاهه هیچی بعید نیست همشون سرو ته یه کرباسن بی فرهنگ و بی نزاکت و بی شعور و بی سواد و دنبال غلدربازی!پس هرچی گفتی لایق خودت و هفت جد و آباد اون آقاهست،مدیر اینجام اگه تا حالا تحملت کرده از بزرگواریش بوده پس shut up...

کیسه06

آخ جون چه حالی میکنم به این مرتیکه قلعه نوعی فحش میدین. منم ازش متنفرم. همه قهرمانیهای قلابی استقلال با این آدم فقط با لابی وخریدن داورها بوده. مربی های پرسپولیس همه پاکند. بازهم بهش فحش بدین ما خوشحالیم. خدایا این قلعه رو از مانگیر تا تفرقه جون کیسه هارو بگیره

Hadis Amiri

چوبله ای!!! جوابتو گرفتی؟!؟!؟ حالا گووووووورتو گم کن عوضی!!!!! بیشعور و بی فرهنگ هم تویی و اون ارباب آشغالت!!!! هررررررررری!!!!!!

سارا آبی

سلام وبلاگ خوبی دارید. چند تا پست اخیرتون و کامنتهاشو خوندم. جالب بود به نظر من خیلی سخت نگیرید. باید ببینیم چی پیش میاد. بودن قلعه نوعی هم تو این شرایط بد نیست فعلا(از نظر فنی گفتم). ولی از نظر حسی من بهش حسی ندارم. نه خیلی بدم میاد ازش و نه خیلی عاشقشم.

گلبرگ مغرور

هر چی آدم میخواد جواب یه سریا رو نده نمیشه !! بیشــــــــوری که شاخ و دم نداره !! همین که سینه چاک اون یارو هستین نشون میده چی بارتونه !! اصن ارزش جواب دادن ندارید آ ولی اینکه کسی جواب میده واسه اینه ک یه وقت فکر نکنید یه جا خبریه !! ولی وقتی آدم خودشو بزنه ب نفهمی پ واقعا نمی فهمه !! تو همون نفهمی خودتون بمونید و بمیـــــرید ! اصن مالی نیستین که آدم بخواد از حرفای خنده دارتون عصبی بشه و عکس العمل نشون بده ! فقط قضیه اینه ک حیــــــــفه تو این وب قشنگ حرفای امثال شماها باشه ، پ با زبون خودتون باید بهتون گفت هــــــــرررری !!

پرسپولیس چوبله ای

فرهاد ، عشقت ، بازیکن محبوب اسطوره ات ( ناصر خان) ، امروز رفت استادیوم و استقلال رو تشویق کرد.تو اون شرایط بحرانی که 3 تا باخت داشتیم با حضورش و مصاحبه اش از قلعه نوعی و تیم ، حمایت کرد و با رفتن به استادیوم هم باعث شد هواداران بیاد ورزشگاه و در نهایت تیم برد و استقلال رو نجات داد. حالا تو و امثالهم همچنان لجاجت کنید.میخوای بگی از فرهاد بیشتر حالیته؟؟ یشتر از فرهاد از فوتبال می فهمی؟؟؟؟ خوب بفهم. تو لاک خودت بمون.

Hadis Amiri

میگما دوستان؛‌حالا که حضور فرهاد عزیز روی سکوها استقلال رو از بحران بیرون میاره؛‌بهتر نیست یه عده جور و پلاسشون رو از رو نیمکت جمع کنن برن؛‌فرهاد بیاد کلا تیمو قهرمان کنه؟!؟! [قهقهه][قهقهه] خیلــــــــــــــــــــــــــــی با حال گفتی، کلی خندیدم! والاااااااااااااا، وقتی فرهاد اینقدرررررر قدرت داره که از روی سکو تیمو هدایت کنه، خب تبمو بدن بهش، قهرمان تحوبلش بده! [خنده] این عده ایــــــــــــــــــنقدر احمقن که نمی فهمن این بزرگواری ِ فرهاد رو نشون میده که پا شده رفته ورزشگاه، چون استقلال رو واسه خودش می خواد. نه اینکه وقتی توی تیم نیست، واسش مشت گره کنه!!!!!!! راستی حدیث جان، یه ایمیل واست فرستادم که حتما خوشت میاد! گفتم حتما، چون می شناسمت! [شوخی] دوست داشتی، بذارش وبت... [ماچ]

پرسپولیس چوبله ای

فرهاد عشقت نیست؟ ولی قبولش که داری. اسطوره تیمت که هست. آخه چرا خودتو به اون راه می زنی؟؟؟ خودت هم میدونی کیروش و علی کریمی و مارکار مربیان تیم ملی اند و تو بازیهایی که تو آزادی باشه باید برند. ولی فرهاد اگر با قلعه مخالف باشه نمیاد قبل از بازی مصاحبه کنه و از قلعه و تیم حمایت کنه و بعدشم بره استادیوم . فرهاد یکسال سکوت کرده.ولی برای حمایت میاد سکوتشو میشکنه. چرا رفتن فرهاد رو با کیروش مقایسه می کنی؟؟؟جون بر می گرده به همون لجاجت خودت.و توجیه کردن همه چیز. اگر منطقت اینه که به اینصورت سرمربی عوض بشه. به قول فامیل دور من دیگه حرفی ندارم.

پرسپولیس چوبله ای

ضمنا خود فرهاد از قبل ، تو اینستگرامش اعلام کرده که برای تشویق و حمایت از استقلال می ره استادیوم. پس الکی حرف از علی کریمی و کیروش نزن. البته می دونم که طرفداری فرهاد از استقلال و قلعه نوعی بدجوری عصبانیت کرده.برای همین طبق معمول دنبال بهانه و توجیه هستی.

محمد18

این دوستمون که گردن کلفت خانوما شده بیاد جایگاه 18 رو در رو قانعش کنم این اردشیر که ازش دم میزنه کیه. نمیدونم چند سالته پسر خوب ولی شک نک اندازه سنت تو این استادیوما چند نسل این فوتبال کثافت رو دیدم که میگم بجز ناصر خان و علی منصور هیشکی ارزش دوست داشتن نداره . تو این وبلاگ سارا و گلبرگ بیشتر از بقیه میشناسن منو ازشون بپرس حرف بیخود نمیزنم اردشیرتونو از دورانی که تو شاهین واسه گرفتن یه شورت ورزشی بیشتر چونه میزد دیدم تا الان